88 de opgave in de Spectateur Militaire van 1846 voorkomende, waarin gezegd wordt dat de divisie Bourcier volstrekt geene verliezen heeft geleden. De kolonne van Langeron en van Przibiszewsky hadden hunne bewegingen om 7'/2volgens andere opgaven om 8 uurbegonnen. Langeron rukte op Soholnitzbezet door twee bataillons van Legrand. Voorbereid door een sterk artillerie-vuur, werd een aanval door de Russen op dal dorp gedaan datna eene hardnekkige verdediging in hunne magt viel. Aan de andere zijde van Soholnitz hadden de Franschen, op de hoogten, geschut in batterij, dat het deboueheren der Russen groole zwarigheden in den weg legde; de Fransche schrijvers spreken zelfs van aanvallende bewegingen van den kant van Davoust en van het herne men van Soholnitz door de Franschen. Heeft dit plaats ge had dan moet toch Langeron, later, het dorp hernomen hebben en westelijk daarvan zijne infanterie begonnen zijn met haren opmarsch zich regts van die van Doctorow plaat sende. Spoedig werd echter een gedeelte van Langeron's kolonne teruggeroepen naar de zijde van Pratzen. De kolonne van Przibiszewsky was vooruitgerukt in de rigting van het kaslecl van Soholnitz. Bij den marsch had zij als regtcr flankdekking een balaillon jagers naar de zijde van Kobelnilz gezonden en hoezeer dat balaillon door de uit Kobelnitz voortrukkende brigade van Legrand werd teruggedrongen zette de hoofdmagt der Russische kolonne echter haren marsch voorten ging hij hel kasteel van So- lcolnitz ten noorden van het dorp de Goldbach over. Op den anderen oever ontbrak het echter aan terrein om op te marscheren daar dit door de kolonnen van Doctorow en Langeron reeds geheel was ingenomenen de magt van Przibiszewsky schijnt geheel opeengehoopt te zijn ge„

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 154