90 zich meester maken van de hoogten ten zuiden van dat dorpSt. Hieaire zou hierbij ondersteund worden door de brigade Levasseur van de divisie Legrand die voorwaarts van Kobelnitz stond. Links van St. IIilaire zou Van Damme aan de andere zijde van Prulzen voortrukken dat dorp tusschen zijne divisie en die van St. ITilaire latende. Dade lijk na den opmarsch van Soult moest Bernadotte voort rukken naar de hoogte van Blasorvitzde divisie Revoud links, die van Drouet regts. Lannes zou gelijktijdig met zijne beide divisiën vooruitgaan en zijn linker vleugel aan de Santon leunen Caffarelli zou regts zijn Sijchet links. Murat met de reserve-ruiterij op verscheidene liniën ge schaardzou het voetvolk van Bernadotte en van Lannes volgendat door ligte ruiterij zou worden voorafgegaan. Eindelijk zou de reserve (Oudinot en de garde) de beweging der andere legerkorpsen volgen en de plaats innemen die zij verlieten. Bij alle infanterie-divisiën was als vaste slagorde voorge schreven dat de verschillende brigaden naast elkander moesten staan elke brigade op twee of drie liniën. De eerste linie zou worden uitgemaakt door de twee bataillons van het le regiment, heide in linie ontwikkeld, en met de artillerie gedeeltelijk in de lusschenruimtengedeeltelijk regts en links van het regiment. De twee bataillons van het 2e regiment moesten iedermet divisiën op pelotons- distantie in kolonne zijn gereed om het carré te formeren van dal 2e regiment moest het le bataillon staan regts achterwaarts van het te bataillon van het le regiment, en het 2e bataillon links achterwaarts van het 2e bataillon van datzelfde le regiment.Was de brigade sterker dan twee regimenten dan moest het overige eene derde linie vormen en op honderd passen afstands volgen. De kolonne onder Kollowrath was eerst laat opgebroken

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 156