92 heid wordt betoond maar waarbij de orde de geestdrift de laktisclie vaardigheid der Fransche troepen hen over winnaars doen blijven op een vijand, die minder beweeg baar isdie verrassend wordt aangevallen, en in wiens rijen reeds ontmoediging is doorgedrongen. De Oostenrijksche" bataillons van Kollowrath na geruimen tijd den strijd tegen St. Hilaire s brigaden te hebben volgehouden worden ein- delijk geheel afgedrongen van de hoogten zij worden nu ondersteund door de Russische brigade Kamenski diehet laatste gedeelte van Langerons kolonne uitmakende op de tijding van den aanval op de hoogten van Pratzen terug gekeerd was en nu St. Hilaire's regter flank bedreigde; die Russische magt werd echter in bedwang gehouden door de brigade Levasseur die daartoe eene frontverandering regts maakteen zoo haaksgewijze achter den regter vleugel van St. Hieaire kwam te staan. Van Damme had intusschen de Russen van Mieoradowitsch voor zich doen wijken de Russische bataillons die op het laatst tot eene bajonet-aanval wilden overgaan werden door de artillerie der Franschen en door het geweervuur van hunne in linie staande bataillons zoodanig geteisterd dat zij dien aanval niet doorzetten maar halt hieldeneen onmerk baar vuurgevecht begonnen en eindelijk in verwarring het slagveld verlietenbij het wijken groote verliezen lijdende door 's vijands geschutvuur. St. Hieaire, om de doorbre king des vijands te voltooijen deed gedurende het gevecht zijn linker vleugel vooruitkomen; dc regter-brigade van Van Damme volgde die beweging, terwijl het overige dier di visie eene haaksgewijze stelling had ten opzichte der divisie St. Hieaire. De Russen van Miloradowitsch hadden zich eenigzins her- zameld achter de bataillons van Kollowrath enmet die laatste, besloten de hoofden der bondgenooten eene uiterste

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 158