93 poging aan te wenden tol herneming der hoogten van Prat- zendie aanval zou ondersteund worden door de brigade Kamenski waarbij zich Kutosow in persoon had gevoegd. De Oostenrijkers rukken met geveld geweer moedig tegen de hoogten op maar hier wachten hen de stilstaande Fran- sche troepen met een zoo geducht geschut- en geweervuur dat na een korten strijd en nadat van de aanvallers meer dan twee duizend man builen gevecht zijn gesteld zij wij. kenen in hun terugtocht ook de bataillons van Milo. radowitsch met zich medesleepen. Alles vlucht nu naar de zijde van Austerlitz. Ook Kutusow is met de brigade Ka- menski niet gelukkiger geweest en trekt daarmede op Ilostiera- deck terug, zonder verder eenig deel aan de leiding van den strijd te nemen. Langkron die door Kamenski onderrigt was geworden van 's vijands aanval op Pratzcn, maar aanvankelijk had getwij feld aan de juistheid van dat berigt, was nu ook van So- kolnitz met een Russisch regiment opgerukt tot ondersteu ning van Kamenski toen hij bij Pratzen kwamwas de brigade van dien Russischen bevelhebber echter reeds van de strijdplaats verdreven. Het door Langeron aangevoerde regiment werd door de bataillons van Levasseur en van St. IIilaire aangevallen en nagenoeg geheel vernield vol gens de Russische opgaven verloor het 1600 man. Zoodanig was hier het beloop van den strijd van 9 uur, toen de aanvallende beweging van Napoleon begon, tot lt uur, toen de doorbreking van de legermagt der bondgenooten vol tooid was. Behalve een groot aantal manschappen had die strijd aan de bondgenooten ook ecne menigte artillerie ge kost die door de moeijelijkheden van het terrein zich niet tijdi g genoeg had kunnen verwijderen eene Oostenrijksehe batterij wordt gezegd in 's vijands handen te zijn gevallen door eene vergissing daar zij de naderende Fransche in-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 159