94 fanterie voor Russen aanzag en daarom haar vuur staakte. Om den linker vleugel des vijands geheel af te snijden kreeg nu de divisie Van Damme beveleene frontverande ring regts te maken en naar de zijde van Aujezd te trek ken. Het legerkorps van Soult zou daardoor komen te staan met den regter vleugel aan de Goldbaclitusschen Kobelnitz en Sokolnitzen met den linker vleugel naar de zijde van Aujezd. Gedurende die beweging zou het onder steund worden door de dragonder-brigade Royer. Ue stel ling van Van Damme zou aangevuld worden door Drouet de regter-divisie van het legerkorps van Bernadotte. Het legerkorps van dien maarschalk, de ruiterij van Muuat en de divisiën van Lannes warengelijktijdigslaags ge weest met den regter vleugel der bondgenooten en ook hier hadden de verstandige beschikkingen des Franschen veldheers zijne troepen de overwinning doen behalen. Het terrein naar de zijde van Blasowitz en Krucli is meer open en effen en dus geschikt voor het gevecht van sterke .ruiter-massas. Bij de aanvallende beweging om 9 uur door het Fransche leger begonnen en die alleen door eene kanonnade was voorafgegaan was Kellermann's divisie ligte ruiterij aan het hoofd die ruiterij werd gevolgd door vier divisiën in fanterie gereed om haar op te nemen wanneer zij gesla gen mogt wordenen achter die infanterie volgde Mcjrat met de reserve-ruiterij om door de tusschenruimten der bataillons vooruit te rukken en aan te vallen bij elke gun stige gelegenheid. De verbinding der verschillende wapens had hier op eene meesterlijke wijze plaats. Lichtenstein moest met zijne ruiterij het opene terrein tusschen Kruch en Blasowitz bezetten en zóó aan den linker vleugel van Bagration sluiten; terwijl, achter hem, het legerkorps van den Grootvorst Konstantijn als eene reserve zoude dienen. Maar nu was Lightenstein's afmarsch ver-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 160