98 Russischen bevelhebber aan weerszijden van den Olmützcrweg met den linker vleugel geleund aan de dorpen Ilollabüz en Kruchbezet door drie bataiilons jagers; de overige infan terie stond op twee linicn met ruiterij op de beide vleu gels terwijl een gedeelte van dat laatste wapen als reserve, achter het midden was geplaatst. Én de Russische aan voerder én de Fransche maarschalk Lannes bleven aan vankelijk werkeloosen zelfs toen de aanvallende beweging van, het Fransche centrum begon rukte Lannes wel cenig- zins vooruil, maar bepaalde zich de strijd hier, lang tot een wederzijdsch geschutvuur waarbij de sterkere en beter geplaatste Fransche artillerie in het voordeel was. Eerst toen het gevecht op de hoogten van Pratzen ten voordecle van Napoleon beslist was begon Lannes meer ernstig aan te vallen terwijl ook zijn tegenstander van zijne zijde, vooruit rukte; en omstreeks den middag moet hier de strijd hel hevigst zijn geweest. Bagration's regter vleugel vooruitrukkende drong naar de zijde van Bellalitz door, maar werd in bedwang gehouden door de verschanste stelling op de Scinlonop den linker vleugel der Russen rukte hunne ruiterij, onder Uwarovv herhaaldelijk vooruit tot den aanval op de ruiterij, die Murat na de inliet cen trum behaalde voordcelen naar den Franschen linker vleugel had gezonden. Geruimen tijd was de strijd afwisselend; tot dat eindelijk volgens Matiiieu Dumas d'IIautpoul's ku rassiers een charge en muraille verriglendede ruiterij van Uwarow geheel overhoop wierpen en haar met groot verliesvan het slagveld verdreven. Hollabilz en Krucli, door de divisie Caffarelli aangevallen, werden omstreeks 12 uur, door haar genomen; en het re giment van Archangel, door Ragration naar die punten ter hulp gezonden leed zóó veel door het Fransche geschut- en geweervuur, dat van dal korpsvolgens de opgave van

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 164