99 Danilewsky in een uur lijds meer dan 1600 man buiten gevecht werden gesteld. Suciiet bad gelijktijdig, ook voor deden behaald op Bagration's regler vleugel, en de alom toenemende verwarring maakte den verderen wederstand der Russen onmogelijk zij verlieten in overhaasting hel slag veldtrokken op Rausnilz terug, en leden daarbij groote verliezen aan manschappen en geschut. Desniettemin wordt, door de Oostenrijksche en Russische schrijvers, de geestkracht geprezen door Baguation hij den leruglogl betoond en waar door groolere verliezen werden voorkomen. Terwijl dus het centrum en de regler vleugel van het leger der bondgenoolen geheel geslagen waren en terugge dreven op Auslerlitz en Rausnitzwas de linker vleugel van dat leger nog altijd te Telnilz en Sokolnitz en, door de nederlaag der overige deelen in den hagchelijkstcn wanhopigslen toestand geraakt. De kolonnen van Dogtorow en van Langeron waren bezig met hunne ontwikkeling in slagorde, westelijk van Telnilz en Sokolnitz; van Lange- ron's magl was echter reeds de brigade Kamenski en nog een regiment in gevecht gekomen met St. IIilaire op de hoogten van Pratzen. Przibiszewsky's magt was, in wanorde opeengehoopt in en bij Sokolnitz. Davoust van zijne zijde had stelling genomen lusschen Telnilz en Sokolnitzop de hoogten oostelijk van die dorpen gelegen. Toen de Fransche maarschalk berigt kreeg van de bij Prat zen behaalde voordcelen ging hij van zijne zijde, ook met kracht lol den aanval overhij had wel de minderheid in magt maar evenwel een groot voordeel op zijne tegenpartij die door den strijd op hare regter flank en bijna in haren rug gevoerd reeds geheel ontmoedigd was. Gelijktijdig rukte ook St. IIilaire, ondersteund door de brigade Le- vasseur, naar de zijde van Sokolnitz voort; meer links, Van Damme in de rigting van Avjezd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 165