102 Doctorow over den smallen dam terug. Lewis werd einde lijk na eene hardnekkige verdediging uit Telnilz verdre ven en toen door de Fransche artillerie een hevig vuur geopend op de Ooslcnrijksche ruiterij tusschen dat dorp en het Satchaner-meir geplaatst. Die ruiterij bleef nog ge- ruimen tijd onbezweken stand houden en toen zij terug ging was reeds het grootste gedeelte van Doctorow's ko- lonne den dam over. Het geschut bleef echter, meestach ter bij den terugtocht leden de bondgenooten veel door het vuur der Fransche artillerie die aan alle zijden naar het Satchaner-meer toesnelde; en van de vluchtelingen, die, den dam te smal vindende over hel ijs poogden te ontko men werden velen in hel meir verzwolgen hoezeer niet in zulke schrikbarende massas als de Fransche legerberigten hebben vermeld. Ongeveer 8000 man trokken in gere gelde orde onder Doctorow op Otlnilz terug. Dit was het laatste gedeelte van den bloedigen strijd, die, met het vallen van den avond, geheel ophield. Het zegevierende Fransche leger sloeg toen zijne bivouacs op waar 's ochtends de stelling der bondgenooten was geweest; deze herzamelden de zwakke overblijfselen van hun geslagen leger, nabij Auslerlilz daarheen trok ook, om (3 uur 's avonds Bagkation den weg naar Olmiilz open latende. In den nacht trok het leger der bondgenooten waarbij zich, den 5llen December, ook Doctorow weer aansloot naar de zijde van Hongarijeen ging den &'[e" de rivier den March over. Den 3,len rukten de verschillende Fransche legerkorpsen ter vervolging op; maar reeds dien dag werd er onderhandeld over een wapenstilstandden volgenden dag had er eene zamenkomst plaats van den Oostenrijk- schen Keizer met Napoleon den 6lle" werd de wapenstil stand gesloten en den 26"te" een vredewaarbij Tyrol en Venetië door Oostenrijk werden afgestaan en de Russi-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 168