448 avonduuren onze groote strijkzolder wanneer de familie uit rijden was en de meid zich met haar beau onderhield al hunne verschrikkelijkheid reeds voor mij verloren. Ik was jongeling geworden en de poortklok riep mij een »waakt" toe, en de strijkzolder deed mij door eene wonder lijke aaneenschakeling van denkbeelden aan het huwelijk denken. Ik ben wel in zes winkels geweest voor ik dezen hoed zagMevrouw dat zal met den uwen ook wel ten naastenbij zoo gegaan zijn maar toen ik hem zag op het hoofd van den hoedenmaker die al de te verkoopen exemplaren met beide handen op zijn kruin drukte voor hij ze mij ter passing aanbood getuigde de geest onmiddellijk en ik sloot een verbond van trouwdat twee jaren en een half heeft stand gehouden trots alle stormen en buijen die om mijn hoofd gewaaid hebben, trots plasregens die cenige mijner vurigste plannen uitdoofden, trots misten en stofwolken, waaruit ik naauwelijks mij zeiven terugvond. De auteur van zijn bestaan Mevrouwwas een deftig schraal man zijn dienstgewaad in dien tempel »aan de hoof- den des vaderlands gewijd bestond uit een wit linnen rok, zooals de veerschippers ze wel dragen. Hij stond ongedekt te midden van zijn kroost, dat glanzende van jeugd, in kaars- regte houding hem op deftige rijen geschaard, omringde. Er waren ook zieken ingebragtzijdelings gebogen onder den druk des levens zwak in de lenden uit ouderdom ook herstelde hij karakterloozen en waanzinnigen, met kanten en randen afgesleten en onherkenbaar door het buigen voor wijzen en dwazen. Hij opereerde en herstelde zeopdat zij weder uit zou den gaan in de wereldom nieuwe denkbeelden te koes teren en tot rijpheid te brengen in de hoofden der menschen- kinderen. Hij had er van allerlei soort, Mijnheerdeftige Engelsche hoeden ijsselijk lang mager en stemmig, met uitgerekte

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 186