122 Toen heb ik uitgecijferd hoe veel een oubieke en een vierkante duim van dien hoed woog en kostte en einde lijk heb ik hem globaal begroot wat zijne waarde betrof nu, op dit oogenblik voor een ander, en wat die zou we zen over 1 2 en 3 jaar. Tot op halve jaren kon ik hem moeijelijk benaderen. Toen ik hem dus physisch dóór en dóór kende een hoed physisch beschouwen is hetzelfde als hem met betrekking lot zijn eigen bestaan nagaan ben ik hem uit een moreel oogpunt dat wil zeggen, in betrek king tot mij gaan onderzoeken. Daartoe, Mevrouw, heb ik den stoel voorden spiegel ge plaatst; heb den hoed op mijne knie uitgerekt, want hij knelde iets, heb hem daarna op mijne lokken gedrukt en ben op den stoel geklommen.Een heerlijk iets, Mevrouw, voor iemand die veel van zich-zelven houdtDal heb ik herhaald in diverse costumesmet staande en liggende boordjes met rok en jas met en zonder overjas met ligle en donkere broeken vesten dassen en handschoenen tot dal ik het besef had verkregen met welke kleederen-com binatiesin aanmerking genomen den hoed als eeuwig be slaande ik het »ware schoon" het meest nabij kwam. Daarna heb ik stellig wel op dertig manieren gegroet in den spiegel en toen dat afgeloopen was, heb ik den stoel weg gezet en ben met mijn hoed op in de kamer gekomen waar mijne zusters zaten te wei ken te lezen of te pralen maar vrouwen pralen immers niet, Mevrouw? Daar heb ik met het ernstigste gezigt van de wereld en op de theatraalste wijze, vertelt »dat ik een huwbaar man was f' Ergo, Mevrouw! een gevaarlijk persoon. Verbeeld u het effect op mijne drie zusters, Mijnheer en Mevrouw! Mijn oudste zuster, die »veel van d'e wereld gezien had," keek mij eerst onderzoekend aan en toen zij zag dat het mij ernst was begon zij te lagchenlagchcn ver schrikkelijkIk bleef op de plek slaan en voelde dat ik eene kleur kreeg. Mijne tweede zuster Mevrouw die niet veel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 190