123 discours aanving dienedat ik u hierin navolging van Hildebrand, van een beunhaas in hijschriften en ander klein goed en veel andere groote en kleine schrijvers het be leefde aanbod kon doen achter aan hel gedrukte discours dat ik genoegen had Mijnheer en Mevrouw met u te hou den <Je letters uit het alphabetdie tot onderscheiding mijner onderdeden dienen, los bij elkaar te doen drukken, opdat gij ze naar welgevallenal of niet met kwistige band zoudt kunnen rondstrooijendaar ik niet van plan ben ze zelf er bij te zetten. Ik zal die verkindschte aardigheid echter niet in toepas sing brengen maar u de eer aandoen te onderstellen Mijnheer en Mevrouw—dat gij zoodanig lieden van Orde zijtdat gij de verschillende onderdeelen zonder naderen uitleg, onmiddellijk zult tasten en proeven. Ter zake dus Het zal ongeveer zes jaren geleden zijn en ik herinner mij niet dat ik in al dien tijd met meer welbehagen mijn slaapmuts over mijn neus en beiden onder de dekens ge trokken hebdan op dien avond. 's Nachts van Zaturdag op Zondag zagen wij altijd zwarte katten of Oursons en Made la Farge s of werden wij uit een derde verdieping gesmetengedoodlevend gevild of gebraden als kippen altijd in den droom Mevrouw Of dat nu diende om de week met een éclatant feit te sluiten of wel om Zondags morgens meer stof tot dank baarheid te hebben dan wel of het in verband stond met warme broodjes en zal ik met wagen te bcoor- deelen veel min uit te wijzen maar dat is waarheid, dat ik dien nacht op allerwreedste wijze ben getortureerd door mijn hoed. Ik zat weer voor de tafel en mijn hoed stond over mij. Ik had een flaauw bewustzijn van hem niet zeer fatsoenlijk behan deld te hebben in het vak van onderzoekingen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 193