158 boven een pakje" gedragen dat een bijzonderen naam heeft. Ik zou al die pakjes aan de arme menschen willen geven die achter de deuren die hij in de achterbuurten langs loopt, zitten de bibberen van de koude en de naaktheid. Kijk die petjes helpen den menschen zoo goed om zich te vermommen. Bij alle mogelijke volksfeesten waarvan zij dolle liefhebbers zijn bij serenades opfogten muziek taptoe enz. kunt gij ze zien op het midden van gedrang en le dige ruimte en dan stichten ze veel kwaad. Daar wordt menige mallemolen in brand gestokena bas cetle casquclle De «fatsoenlijke burger onder de hoeden is stellig wel de slroohoed. Jonge lieden uit beteren neen daar vergis ik mij in het woord uit hoogeren stand encanailleren er zich wel mede in akademie-steden. Anders dragen «koopmans- en notaris-klerken" ze wel als z'j j0,1fj zijn, en verder worden ze door "kappers, builen- menschen en hengelaars" veel gebruikt. Enkele malen ook een telegrafist'' maar dan zijn ze van binnen met gewaste taf of zwart zeildoek bekleed. Over het algemeen zijn zij „onschuldig De „ambtenaar of „hooggeplaatst persoon" in de hoeden- maatschappij verloochent zijn aangeboren natuur of zijn »uit- „gedrukl karakter' zoo als ik het vroeger al eens genoemd heb, en neemt den algemeenen plooi aan van den „hupschen be deelden mensch als uiterste van den „eeuwige goede kerel;" de laatste naam, Mijnheer is een der prijzen van den cocagne- mast onzer eeuw. Zoo n liefhebber heeft een slappen rand, vooraan een bepaalden deuk door hel vele afnemen hij heeft iets van zelfverloochening over zich en van eigen ver zuim uit gehrek aan tijd of hart voor zich zeiven van daar dat zachtruwedat stofferige dat hem eigen is. Het is een beste hoed Mijnheer! en onmisbaar want anders zou er geen onderscheid tusschen hoeden en hoeden zijn. Als ik hein maar niet behoef op te zetten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 206