58 hel Adspiranten-Examen eene lijsl Ie doen toekomen van die genen welke als hunne leerlingen moeten aangemerkt wor' den. Later in gezondene opgaven kunnen niet in aanmerking worden genomen vooral omdat door tijdige opgave alie vergissingen onmogelijk gemaakt worden. De Redacteur van dit Jaarboekje heeft maanden lang, na afloop van het examen brieven ontvangen van verschillende kanten met verzoek om wijziging van opgaven van dit of zelfs van vorige verslagen waaraan hij echter lot zijn leed wezen om bovenvermelde reden niet kan of mag voldoen. Wij laten nu een ovcrzigt volgen van de getallen der Ad- spiranten hij voorkeur vragende van eene plaatsing hij dc verschillende wapens, en van de voor elk wapen beschik baar gestelde plaatsen. Infanterie hier Ie lande 18 40 Kavallerie 15 5 Artillerie 41 22 Gen ie 14 4 Infanterie in öos l Indië 18 onbep. Kavallerie 1 2 Artillerie 26 8 Genie 22 4 165. Van deze 165 hebben van hel examen afgezien 5, terwijl geneeskundig afgekeurd werden 55. Geëxamineerd werden dus 127 waarvan 81 geplaatst werden voor de verschillende wapens, zooals men hier, onder de Naamlijsten van de Kadets van het eerste Studie-Jaar zien kan. Ecnig klein verschil van getallen daarin op te merken is daaraan toe te schrij ven dat ook in die lijsten vermeld staan de namen van zulke Kadetten die reeds verleden jaar geplaatst waren, maar niet in het tweede Studie-Jaar overgegaan zijn. L. AOSPIU. i'tAATSEW. 3) 3) 3) 33 33 ÏJ

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 64