i Hij nam eene lijst op telde en zeide dat ik de twaalfde jonker bij het regiment was, en dat hij mij bij de grenadier- kompagnie van den kapitein Mogg plaatste bij wien ik mij moest melden. s De kapitein Mogg maakte een zonderlingen indruk op mij hij was een kleine man niet veel grooter dan ik met eene pruik op het hoofd een bruin gezigt vol rimpelsmin of meer naar buiten gehogen knieën en gekleed in een kos tuum zooals misschien in de Pruissische armee voor hon derd jaar gedragen werd. Zijn degen hing bijna waterpas naar achteren en hij hield een Spaansch-rietcn rolling die hem bijna tot aan den schouder reikte deftig in de regter hand. Hij beval mij op de parade te komen. »Deze had plaats op de esplanade, en bestond daarin, dat de op wacht trekkende manschappen hier werden op gesteld. Nadat de wachten afgemarscheerd waren, stelden zich de officieren en onder officieren kompagniesgewijze en werden de orders uitgegeven en verdere beschikkingen be kend gemaakt Hier werd ik nu door den kapitein aan de officieren en onder-officieren der kompagnie voorgesteld en bij de officieren van den staf rondgeleid. »lk kan ook niet met stilzwijgen voorbijgaan, hoe ik ge kleed werdwant het is voor een Ilannoverschen jonker stellig eene onvergetelijke gebeurtenis als hij in een Pruissi- schen wapenrok wordt gestoken. Toen al mijn lraai kiullend haar afgesneden in plaats daarvan op zijde stijve lokken geplakten van achteren een langevalsehe staart gebondenen mijn geheele hoofd bepoederd wasen ik mij aldus van uiterlijk veranderdin den spiegel bezag heb ik bittere tranen geweend. Niet beter was ik te moede toen ik in de grove montering gekleed werd en ik mijne beenen in de naauwe slobkousen moest wiingen. Daar ik den hals altijd vrij in een open kraag had gedragen wist ik niet wat mij overkwam, toen mij de stijve, harde

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 70