6 voor mij ongepaste plaats bezocht hadhetgeen mij arrest bezorgde. Ik was troosteloosde gedachte alleen dat de straf mij buiten mijne schuld trof, kon mij eenigszins tot be daren brengen. aEenigen tijd vroeger was mij een tragisch voorval van een anderen aard bejegend. Mijn achtenswaardige chef wilde, dat ik tot mijne vorming danspartijen en gezelschappen be zocht. Hiertoe had ik eene fijne montering noodig. De benoodigde stof werd aangekocht en in handen gesteld van een soldaat der kompagniedie het snijders-ambacht ver stond. Daar deze mij reeds meermalen om uitstel verzocht had, en de zaken nog maar steeds niet afleverde ging ik eindelijk naar zijn huis. Wat vond ik. De ongelukkige had zich aan de galons waarmede hij mijn uniformrok bezetten moest opgehangen en was dood! Men kan zich mijn schrik voorstel len nog lang stond mij dit afgrijsselijk schouwspel voor oogen. »Het volgende voorval was vrij wat minder tragisch. Toen in het begin van het voorjaar, op den gewonen tijd, voor de eerste maal witte broeken werden aangetrokken gebeurde hetdat de mijne niet zeer schoon was en ik durfde het niet te wagen daarmede op de parade te verschijnen. Ik had geen anderen, en ik wist mij niet anders te redden, dan door mij hij de kompagnie ziek te laten melden. Mijn kapitein Mogg een oud praktikus scheen lont te ruiken en het duurde niet langof de kompagnies-chirurgijn toen heetten zij nog veldharbiers trad binnen. Na eenige vra gen aan mij gcrigt te hebben schreef hij mij eindelijk een poeder voor, dat ik in weêrwil mijner verzekering dat mijne ongesteldheid wel spoedig weder zou wijken ten slotte moest innemen. Spoedig bleek mij dat ik een braakmiddel had ingenomen. Deze artsenij miste ook uit een zedelijk oogpunt hare werking nieten ik kan wel zeggen dat deze kuur er toe bijgedragen heeftmij lot zulk een stipt en naauw- gezet soldaat te vormen als ik mij mag vleijen later ge worden te zijn.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 72