9 officieren, mij te ontdoen van de stijve lokken, als on praktische en in den oorlog lastige zaken. Dit bekwam mij spoedig zeer slecht want toen het bataillon te Mechelen onverwachts weder op het regiment sliet kreeg mijn ge neraal zulks dadelijk in het oog. Hij maakte zich zeer drif tigen terwijl hij zijn geheelen voorraad van scheldwoorden over mij uitgestort had zou ik nog slagen met het plat van den degen op den koop toe krijgen. Men begrijpt ligt dat ik hierbij niet zeer wel te moede wasGelukkiger wijze kwam het niet tot het uitersteik zou met arrest bestraft worden er kwam niemand om mij in arrest te brengenen daar ik geen lust had mij er uit mij zeiven in te begeven, en er ook niet verder naar gevraagd werd, zoo bleef het bij de bedreiging. 21 In Mechelen hielden wij rustdag, en daar er bekwame kappers gevonden werdenzoo liet ik mij onverwijld een paar valsche lokken maken. Toen wij den volgenden dag moesten afmarscherenen ik mij met de overige vaandel- jonkers naar het kwartier van onzen generaal begeven had brak het onweder op nieuw los. Daar de valsche lokken mij misschien een geheel ander voorkomen gaven trof het in den beginne bij vergissing mijn nevenman tot dat het zich later met verdubbelde woede op mij ontlaadde." Toen de Pruissische troepen op het einde van April 1795 eene versterkte stelling aan de oevers der Schelde hadden ingenomen om de Oostenrijkers die de vesting Condè blokkeerden te dekken werden zij den l,,e" Mei door de Franschen aangevallen. De beschrijving van dit gevecht is is niet onbelangrijk 2> Den l"on Mei werden de Oostenrijkers en wij op de ge- heele linie aangevallenmet het onmiskenbare doel om Condèdat op het punt stond van te bezwijken te ontzetten. Het was een heet gevecht en slechts de nacht kon er een einde aan maken. De vijand die niet op zulk een hard- nekkigen weerstand gerekend hadtrok met groot verlies

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 75