Lübeck een buitengewoon wapenfeit genoemd moet worden zoo betoonden onze troepen niet minder onverschrokkenheid en boden heldhaftig tegenweer. Hun wezenlijk dapper ge drag verdient des te meer lof, daar zij reeds sedert drie weken aan het terugtrekken warenmet onbeschrijfelijke moeijelijkheden te kampen haddenen door een hun in ge tal ver overlreffenden vijand vervolgd werden. «York. deed met zijne voortreffelijke jagers wonderen van dapperheid. Hij werd zwaar gekwetst en moest in Lübeck terugblijven alwaar ik hemzoodra ik weder kon uitgaan dikwijls bezocht. Eens verhaalde hij mij een merkwaardigen trek van een zijner onderofficierenMeier genaamd. Deze bevond zich gedurende het straten-gevecht aan zijne zijde en ontving een schot, waarvan de kogel hem voor inde horst drong, en achter uitkwam. «Kolonel, ik hen gekwetst!" zegt Meier tot York. Deze ziet hem aan, en toen hij het bloed bemerkt, dat aan beide zijden uit de wonde stroomt, reikt hij hem diepbewogen de hand met de woorden »Mijn beste Meier, het is gedaan met u; gij sterft als een braaf en dapper soldaat; God zij met u«Welnu," zegt Meier met eene vaste stem, «als ik dan toch moet sterven, wil ik nog een Franschman medenemen Hierop legt hij aan drukt af, en op hetzelfde oogenblik stort de Franschman, op wien hij gemikt had ter aarde neder. «Meier herstelde weder; de kogel had hem de borst niet door boord, maar had zich, voor langs eene rib een weg gebaand. «Toen ik weder zoover hersteld was, dat ik heneden in de algemeene kamer kon verschijnenwat onmogelijk te vermijden viel daar er geene bediening was en ik mij alles zelf moest bezorgen, kwam ik met Fransche officieren in aanraking. Hoewel de meesten uit den onderofficiersstand afkomstig waren, vond ik toch ook beschaafde menschen onder hen en moet ik hun daarin regt laten wedervaren dat zij mij steeds vele deelneming beloonden, en zich nooit onaangename of verachtelijke uitdrukkingen, die ik als of-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 87