27 leggen. De krijgslieden, die zulk een zwaren strijd gestre den haddenleverden in hun regtmaligen trots op hunne overwinningen een indrukwekkend schouwspel. Krachtige soldalen van een krijgshaftig uiterlijk, door met vele orde- teekens versierde aanvoerders gekommandeerd trokken met ernstige blikken voorbijen toonden duidelijk hoezeer zij ingenomen waren met de ontvangstdie hun ten deel viel. De Russische landweersoldaten zagen er zeer eigenaardig uit; zij waren meestal klein doch van een sterken gedrongen ligchaamsbouw met echt Russische gelaatstrekken en lange haarden. De kozakken, die zich door hun levendigen aard minder streng aan de taktische vormen hielden riepen als om de hun ten deel gevallen begroeting te beantwoorden bij herhaling: Paris, Paris!', als kon hun niets op weg daarheen meer tegenhouden." Von Reicbe werd thans op zijn verzoek om hij het leger te velde over te gaan, geplaatst bij den generalcn staf, en wel bij het korps van den generaal York. Deze dappere krijgsmandie zooveel van zich heeft doen spreken door de overeenkomst, die hij in 1812 met den generaal Diebitsch sloot, verkeerde dikwijls in eene wrevelige gemoedsstemming, en was dan zeer onaangenaam jegens zijne onderhoorigen bezat men evenwel zijn vertrouwenzoo was het zeer aan genaam in zijne onmiddellijke nabijheid te dienen daar hij zeer fijn beschaafd en verstandig, en voor hen, die zijne achting genoten, zeer welwillend was. In gevechten, vooral als zij van eenige betcekenis waren gedroeg hij zich op eene zeer eigenaardige wijze. Nadat hij de vercischte be schikkingen gemaakt hadreed hij dan gewoonlijk ernstig en in gedachten verdiept eene groote achttotdat het eerste kanonschot viel wanneer zich zijne gelaatstrekken ophel derdenen hij plagt te zeggen: iZie zoo, du trekt zich de goede God de zaak aanAan tafel zag hij gaarnedat hel vrolijk en onbezorgd toeging, en dat men over belang rijke onderwerpen redetwistte en zijne gedachten wisselde, waartoe hij op eene luimige wijze wist aan te moedigen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1861 | | pagina 93