56 Op hetzelfde oogenblik hoorden wij regts van ons der» stormmarsch van een troep Oostenrijkers; het was een ba- taiilon dat hoewel het wat laat tol onze ondersteuning' oprukte, ons toch welkom was. «Voorwaarts! velt 'l ge weer!"riep de dappere kapitein zijnen braven Sliermarkers toe. Dit kommando dat in het Duitsch geschiedde, werd door de Boheemsche jagers ook goed verstaan en wij stormden ge- zamentlijk op de Casa Limido aan, waarbij wij ons even wel aan de vijandelijke kogels blootstelden. Maar wij had den slechts eene kleine ruimte te doorloopen en ons verlies was derhalve niet groot. De krachtige armen onzer soldaten ruimden met rusteloozen ijver de balken, vaten en planken weg, die de voordeur versperden, waarbij de wapenbroeders van het tot onze ondersteuning opgerukte bataillon hen dap per ondersteunden. Toen wij in het huis drongenvonden wij het reeds door de Fransche kompagniën verlatende laatste manschappen ontsnapten juist door de achterdeur in het open veld en wij kwamen nog tijdig genoeg om tien vijandelijken soldalen, die den tijd niet meer hadden om de deur uit te komen een gebiedend halt toe te roepen en hen gevangen te nemen. Dit was het laatste tooneel van het drama. Het was thans tien uur en pikdonker. Wij begaven ons met honderd tachtig manbenevens negen officierenop weg om onze brigade op te zoeken, en ontmoetten bij Casa Peralza de eerste afdeelingen van ons regiment; wij namen aldaar eene defensieve stelling, ten einde de hier in aanmer kelijke hoeveelheid gehuisveste gewonden, benevens die, welke wij medegebragt hadden naar liobecco vooruit te zen den. Wij bereikten eindelijk die plaats ten elf uur, en von den hier onze geheele brigade vereenigd. De eerste persoon dien ik ontmoette, was onze overste, die mij met blijdschap begroette, daar hij reeds mijne medgezellen en mij voor dood gehouden had. Men wees ons de verschillende punten aanwaar onze

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 100