58 Eindelijk werd liet eerste morgenrood in hel oosten zigt- haaren het was ongeveer drie uur 's morgens, toen wij van de zijde van het slagveld muzijk en tromgeroffel ver namen. Dit kwam van het regiment Groszherzog von Hes sendat Ponte Vecchio di Magenta bestormd en aldus het gevecht weder geopend had. Wij kregen nu plotseling be vel om terug te trekken en begrepen thans eerstdat de strijd niet voortgezet zou worden dat de slag verloren was. De twee regimentendie vóór ons stonden trokken naar Jiobeccoen achter hen kwam de vijand aanzetten met de waarlijk oorverscheurende muzijk, die wij reeds daags te voren gehoord hadden. Toen reeds eenige kogels over onze hoofden heengevlogen waren, kwam het i5de bataillon ja gers ons in het door ons bezette gebouw aflossen en wij moesten ons op de markt van het plaatsje bij de brigade voegen. Maar toen kwamen wij uit den regen in den drup. >Taauwelijks hadden wij het ons beschuttende huis verla ten of onze ijverige overste kwam aangereden om het ge vecht gade te slaan, en stelde ons op een open en hoog terrein met den last om, als de vijand naderde, hem een salvo te geven en daarna op de markt van Robecco terug te Irekken. Maar hoewel de kogels ons met dozijnen om de ooren vlogen en ook twee man mijner kompagnie wondden hoorden wij slechts den vijand en zagen hem niet. Ons verlies was des te geringerdaar wijdie moesten stand houden, totdat de vijand ons naderde, op den grond waren gaan leggen. Maar ik rigtte mij zeer spoedig opwant ik zag eensklaps mijn niet weinig bepakten oppasser met een vol glas met koffij in de hand op zijn uiterst gemak naderenwaarop hij in weerwil van de kogels, die hem om de ooren floten, onafgewend de oogen gevestigd hield. De goede man had zich ditmaal al te veel om mijn stoffelijk welzijn bekommerd, en werd tegen zijne verwachting met eenige scheldwoorden door mij ontvangenwant ik had hem gedurende den ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 102