m met 10 kompagnien en 6 eskadrons bezet, en bood den ge neraal Niel gedurende een geruimen tijd wederstand. De salvo's der infanterie en bet knallen der schoten van onze en 's vijands scherpschutters volgden elkander zonder eenige tusschenpozing open de Fransche en de Ooslenrijksche stormmarsch roffelden daar zoo woest en verward doorheen alsof de beide partijen in de worsteling nimmer moede wer den elkander aan te grijpen. Toen echter de Fransche generaal die hier het bevel voerde langzamerhand de geheele divisie de Luzy Medole van drie zijden liet bestormen naderde het gevecht ons ten zeven uur hoe langer hoe meer; en hoewel het bedekt ter rein de kruiddamp en dikke stofwolken ons beletten den stand van zaken naauwkeurig waar te nemen zoo kon men uit deze omstandigheid toch wel opmaken dat de zaken een voor ons ongunstigcn loop moesten genomen hebben en dat Medole verloren was. Spoedig daarna deboucheerden ook reeds eenige vijandelijke afdeelingen uit dat plaatsje aan welke wij versche troepen moesten tegenoverstellenen onze brigade, die juist in 't geweer was gekomen, wachtte sidderend van ongeduld het bevel af om voorwaarts te rukken. Wij waren evenwel nog niet aan de beurt om aan den be- slissenden strijd deel te nemen want andere troepen die van het negende korps ontvingen hevel om voorwaarts te rukken ten einde aan hel gevecht bij Medole eene andere wending te geven en moesten hij hun opmarsch digt langs ons heentrekken. In weerwil van de opgewondenheid, die in den morgen van dezen zoo ldoedigen zoo lang gewensch- ten dag de harten van alle deze duizenden hooger deed klop pen trokken de verschillende regimenten on6 toch zonder muzijkzonder gezang en zonder elkander toe te roepen voorbij hunne houding liet zelfvertrouwen dat uit al hunne bewegingen sprak, en voornamelijk de moed, die thans in het aangezigl des gevaars op hunne gelaatstrekken te lezen was, bewezen inlusschcn duidelijk genoeg, dat deze leger-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 109