61 over ouderen, en menschen van meer ondervinding; enfin j lees en herlees de IIoLLOwAY-pillen en ge zult daarin vinden wat ge zijn en doen moet, om ®gocd" te zijn. Ge hebt me in uwen laalslen brief een paar vragen ge daan; gaarne wil ik die beantwoorden, en daarlusschen eenige andere puntenwelke mij belangrijk genoeg voor u voorkomen, inlasschen. Wat de benoodigdheden voor eene voldoende uitrusting aangaat daarbij heb ik mij niet bepaald tot uw wapen maar alle wapens genomenin de hoop ook enkele van uwe kameraden van eenige dienst te kunnen zijn. Vooreerst weten de naar Indië vertrekkende officieren in den regel niet hoe hunne uniform is ingerigtwanneer en de verschillende wijze waarop ze gedragen moet worden. De groole tenue bestaat uit wapenrok met epauletten gouden koppel, chakot witte pantalon en lage stropdas. De Kavallerie en Artillerie daarenboven de gouden giberne. Deze tenue draagt men hij paradesinspectiesbals en thé- dansants bij den Gouverneur-Generaal; in hel laatste geval met den klein tenue-koppel en de klein tenue-giberne. De Luitenants der Infanterie dragen daarenboven ge noemde tenue bij het op wacht zijn aan het paleis van Zijne Excellentie. De kleine tenue beslaat uit jasblaauwe pantalon foura- gères met blaauwe koord voor de Infanterie en rood voor de andere wapens, welk koord niet om den hals, maar alleen om het lijf gedragen wordt vaste losse das met boordjes zooals ze door de burgers gedragen wordenvest politie muts zwarte koppelen voor de Kavallerie en Ar tillerie zwarte giberne. Deze tenue wordt gedragen 1°. In dienst in de gelederengeheel gesloten dat is alle knoopen digt zonder vest. 2°. In dienst buiten de gelederende drie onderste en de bovenste knoop gesloten zonder vest.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 125