70 te geven. Men moet weten men moet niet vergeten dat toenbij meer dan één strijd het Iloliandsche leger een heldengeest heeft betoondvroegere dagen niet onwaar- digen dal meer dan éen Hollandsch officierdie daar met hel zwaard in de vuist is gevallen om zijn moed en zelfopoffering even zeer regt heeft om in de herinneringen zijner landgenooten te blijven voortleven als de door Byron bezongene helden van hel oude Griekenland They fell devoted, but undying; The very gale their names seem'd sighing The waters murmur'd of their name; The woods were peopled with their fame, The meanest rill the mightiest river Roll d mingling with their fame for ever." (The Siege of Corinth. XV). liet zijn deze gevoelens die ons noopen aan de Redactie van het Jaarhoekje der Koninklijke [Militaire Akademie het verzoek te doen tot opneming van hel volgende verhaal van den veldslag bij Bergeneen uittreksel van een vroegeren arbeid over den veldtogt van 179!) in Noord-Holland. Den 12dcn September 1799 komt een gedeelte van het Rus sische leger de 2,le divisie, een /000 man uitmakende op de reede van fexel. Hermann de Russische opperbe velhebber bevindt zich daarbij. Een dag later ontscheept ook hel Engelsche legerhoofd de hertog van Yorkaan den Helderen neemt het opperbevel over de verbondene magt op zich. Den en September komt hel overige van het Russische leger aan henevens drie Engelsche bri gaden zoodat nu de gehcele vijandelijke magt in Noord- Holland vereenigd is, op de Russische brigade Emmé (4. ba-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 134