75 bezetten en verdedigenen het overige aanwenden om elke omtrekking tegen te gaan. Die misslag is echter niet te wijten aan Daendels die aan Brune had voorgesteld om de stelling meer regts uil te breiden en het Nieuwdorper Ver laat sterk te bezettenwaardoor men meester zou zijn ge bleven van den Heer Hugo Waarden dus de Langendijk verzekerd zou zijn geweest tegen elke omtrekking aan de regterzijde Brune had geweigerd in het voorstel toe te treden. Om het nadeel van de stelling eenigszins te vermin deren had men toen verschansingen aangelegd aan de oost zijde van den Langendijktegen over de wegen die door den Heer Hugo Waard naar de ringsloot geleidden op het oogen- blik van den aanval door den vijand ondernomen waren die verschansingen echter nog niet voltooid. Voorwaarts van Oud-Karspel was eene halve redoute zoo noemt het kiiAYEMioFF opgew orpen maar men had geen tijd gehad om den ringdijk van het Bleehnecr te slechten. slechts 150 el van die halve redoute verwijderd en dus zeer nadeelig voor de verdediging van dat veldwerk. De divisie Dumonoeau bezette Warmenhuizen en Schoorl- damhad hare hoofdplaats te Koedijk, en een gedeelte in Alkmaar. Schoorldam was verschanst; onder anderen was er een veldwerk dwars over den dijk naar Krabbendam. Dat Warmenhuizen verschanst was, wordt door één schrijver gezegd; maar dit is, denkelijk, eene onjuiste opgave. De divisie Van Dammf. had eene voorhoede 4 bataillons infanterie, 5 escadrons jagers te paard, en voel- en rijdende artillerie, alles onder den generaal Rostoleant te kamp, Groet en Schoorl geplaatstde hoofdmagtonder den generaal Gouvion was in en om Bergeneene achterhoede, waarbij Van Damme zelf was, stond in de Egmonden. Bergen moet,, min of meerverschanst zijn geweest zoo waren er ook versterkingen bij het dorp Groet, en op het uiteinde van den Slaperdijk Veel moeten die verschansingen echter niet beduid hebben: men weet dat de Fransche schrijvers zeer

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 139