77 behalenden geslagen vijand geheel te vernielen maar die, meestalde maatregelen verzuimden welke de overwinning moesten geven. De beschikkingen, door Yokk genomen, waren de volgende: In vier kolonnen zou het Engelsch-Russisch leger tegen de vijandelijke stelling oprukken. De eerste of regter kolonnezou door den generaal Hermann worden aangevoerd en heslaan uit 12 bataillons Russische troepen (9000 man); en 2900 man Engelschen, bestaande nit de brigade Manners (5 bataillons) en het 7de regiment ligle dragonders escadrons). De Russen voorafgegaan door ecne voorhoede o hataillons onder den generaal Southoff zouden in twee kolonnen van Petten en over den Slaperdijk deboucheren en daarna, verecnigd, op Groei en Bergen voortrukken. Manners, met de Engel- sche troepenzou die beweging volgen en ondersteunen. De tweede kolonne was onder den generaal Dundas. Aan Engelsche troepen bestond die kolonne uit de twee garde brigaden van Doyle en Burrard (ieder 2 bataillons^de 7de brigade, onder Prins William bataillons), en 2 escadrons van het llde regiment dragonders; het geheel dier magt wordt op £300 man begrootwat klaarblijkelijk eene te lage raming is. Hierbij zoude gevoegd worden de Russische brigade Sedmoratzky (d bataillons)met een honderdtal jagers en eenige artillerie, in alles 2000 man. De beide Engelsche garde-brigaden moesten de eene over Enigenburg de an dere over Har en-Car spel en Tutgenhornop armenhuizen trekkenen dat dorp aanvallen in verband met Sedmoratzky, die van Krabbendam zoude oprukken. Na de inneming \an Warmenhuizen moest de geheele magt Schoorldam aantasten om daardoor den linkervleugel van Hermann te dekken en den aanval op Bergen te ondersteunen. De brigade van Prins William zou, als reserve, blijven bij den Zijperdijk, tusschen Enigenburg en S. Maarten. De derde kolonne had tot aanvoerder den generaal Pultenev

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 141