91 bezetde infanterie op de banketten geplaatstde artillerie bij hare vuurmonden. Pulteney deed dadelijk tot de bestor ming overgaanmaar de Hollandersden vijand latende naderen tot op den korten afstand van 50 pasopenden toen een zoo verdelgend kartets- en geweervuur, dat de Britteneen aantal dooden en gewonden achterlatende ijlings de wijk namen achter den ringdijk van het Bleekmeer dien men nog niet den tijd had gehad te slechten. Daendels, op het punt van aanval gekomen, keurde de handelingen zijner opperbevelhebbers goed; en een tweede en derde aanvaldoor de Britsche troepen ondernomen werd even zoo afgeslagen. Pulteney plaatste toen zijne magt bedekt achter den ringdijk van het Bleekmeer, en bepaalde zich tot een vuurgevechtheide partijen leden daardoor verliezen, omdat de verschansingendoor de Hollanders opgeworpen nog niet voltooid zijnde den verdediger nog geene genoeg zame beschutting gaven tegen de scholen des vijands. Evenwel behield de uitmuntend bediende Ilollandsche artillerie hier de bovenhand, en schoot, volgens de opgaven van Daendels, twee stukken des vijands reddeloos en deed ecnige zijner kruidwagens in de lucht springen; dit wordt eenigzins beves tigd door Maccabthy's woorden, «dal de Engelschen hier veel leden door hel hevige en overmagtige vuur der Hollanders." Het andere gedeelte der magt van Pulteney, de brigade Cootehad het Nieuwdorper Verlaat bereikt, en marcheerde door den Heer Hugo Waard naar de ringsloot oostelijk van den Langendijkmaar werd hier tegengehouden doordien alle bruggen over die ringsloot waren weggenomen en de batterijen daarbijdoor de infanterie en de artillerie van Daendels waren bezet. Westelijk van den Langendijk na derden na de vermeestering van Warmen huizentwee En- gelsche bataillons een gardebataillon van de brigade Bur- rard en een bataillon van de brigade Prins William de magt van Pulteney en bedreigden de linkerzijde van de stelling der Hollanders.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 155