92 Het was 10 uur 's ochtends geworden. Daendels, ondcr- rigt van de omtrekkende bewegingen des vijands naar de zijde van Hoorn en van de nadeelen door de divisie Dumon- ceau ondervonden, besloot,daar een frontaanval op Oud- Karspel minder te vreezen was, maatregelen te nemen om die omtrekking tegen te gaan en zijn ambtgenoot ter hulp te komen. Hij verliet Oud-Karspel en begaf zich naar <S. Pancraswaar de hoofdmagt zijner divisie stond. Behalve de troepen die de westelijke ringsloot van den lieer Hugo Waard bezet hielden, plaatste Daendels er nog andere tot bij Schermerhorntot verzekering van zijn regtcrflank en rug: een bataillon werd naar Purmerende en Monnikendam gedetacheerd, om die punten tegen eiken omtrekkenden vijand te verdedigenen met twee andere bataillonshet regiment dragonders en de rijdende batterij van d'Angueraud, werd de generaal Van Zuilen naar hel; centrum afgezonden tot ver sterking der divisie Dumonceau. Of die magl van dezen generaal Van Zuylen daar in gevecht is gekomen, is on zeker; denkelijk, niet; ten minste, schriftelijke opgaven houden in, dat het regiment dragonders, met uitzonde ring van drie pelotons, die onder de luitenants Sievebs, Siegler en Knoop, op den Langendijk bleven,dien dag bijna geen deel nam aan den strijd en ook niets verloor de drie pelotonsdaarentegen namen een werkzaam deel aan het gevechten verloren aan gesneuvelden den luitenant Sievers, 1 korporaal en 9 dragonders en een groot aantal aan gewonden. Daendels te Oud-Karspel teruggekomenvond daar de zaken nog in een goeden toestand. Regts werd de magt van CooTe nog altijd teruggehouden door de breedè ring sloot, en was in een onwerkzaam vuurgevecht gewikkeld met de Ilollandsehe artillerie en infanterie, aan de andere zijde achter de verschansingen geplaatst. Voorwaarts van Oud-Karspel vertoonde zich geen vijand meeren de twee reddeloos geschoten stukken der Britten schenen verlaten te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 156