officieren heerschte eene ongemeene vrolijkheid er werd veel geschertstgezongen en gelagchentotdat het gevor derde avonduur tot eene minder luidruchtige vreugde aan maande, JNu staken wij de hoofden bijeen; er werden vele plannen gemaakt voor de toekomst, en vele politieke bespie gelingen gehouden over hetgeen er te wachten stond. Er was spoedig voor de eerste dagen gezorgd; ik was onder het jonge volkje de eenigedie lang in Italië was geweest en ik moest den kameraden belooven in de straten van Mi laan hun getrouwe leidsman te wezen welke belofte ik stipt gehouden heb. »Zoo verwachten wij blijmoedig het voor jaar en hetgeen het ons brengen zal" zeiden wij tot elk ander toen wij ons voor de laatste maal in Weenen ter ruste begaven; »is het de oorlog met onzen erfvijand, welnudan zullen wij overwinnen of stervenWij ai- len hebben woord gehouden; velen uit onzen vriendenkring, die met den sabel in de vuist gevallen zijn liggen in den Italiaanschen grond begraven; wij, die overgebleven zijn, hebben wij mogen dit van ons zeiven getuigen over wonnen; hoewel onze overwinning van weinig beteekenis was, en in de algemeene ramp verdween. Den 7dcn Januarij, 's morgens ten zeven uur stonden wij gepakt en gezakt voor de kazernegereed om af te marche ren. Slechts weinige uren waren er noodig geweest om ons met volkomen orde en stiptheid marschvaardig te maken. Honderde deelnemende inwoners en inwoonsters van Weenen hadden zich rondom ons verzameld. Ieder had nog een groet te geven of te ontvangen. Eindelijk sloeg het uur van den afmarschen onder een luid gejuich van onze door den besten geest bezielde soldaten trokken wij langs het gla cis de IFeener-voorstad dooren kwamen in de vrolijkste stemming en onder de hartverheffende toonen van den Radetzkij-marsch op het Zuider-Station aan. De eerste helft van het regiment werd met bewonderens- waardigen spoed, alsof het zich reeds in den slag begaf,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 67