I in dc wagens geplaatst, en binnen weinige oogenblikken voerde de bruischende lokomotief de juichende schaar naar het Zuiden. Reeds een uur daarna, op slag van twaalf uur 's mid dags, was ook de tweede helft, van het regiment gebor gen nu deden zich de heerlijke melodiën van het volks lied hooreneen hoera voor den Keizer, een voor de brave hoofdstad en daarna reed de trein weg onder het luid en vrolijk gezang der manschappen. Wij officieren hadden ons volgens de verschillende vriend schapsbetrekkingen in de coupé's bij elkander gevoegden ons daarin voor den rid die eenige dagen moest duren regt huisselijk ingerigt. Zoo lang wij ons nog in den ge- zigtskring der residentie bevonden bespeurde men nog me nig droevig gestemd gemoed en heerschle er bij ons allen eene weemoedige stemming. Maar wij stoomden al sneller en sneller voorwaarts en Vaarwel, dierbaar Weenen klonk het iwij keeren terug als helden of in 't geheel niet!' Dag en nacht ging het met, woedende haast voorwaarts alsof het naar het einde der wereld moest gaan Wij reis den ook door een groot gedeelte van het vaderland van onze brave soldaten. Al omringde ons ook het nachtelijk duister en al was ons slechts een oponthoud van eenige minuten gegundzoo vonden wij toch steeds volle stations, en vaders en broeders, zelfs menig oud moedertje, vermaan den de jeugdige strijders om in den strijd en het gevaar in de overwinning en in de nederlaag dapper voor keizer en vaderland te kampen. In den morgen van den 9dcn kwamen wij te Triest. Hel was op een Zondag. Honderde grootc en kleine schepen lagen feestelijk versierd in de ruime haven naar welke wij ons ten negen uur begaven nadat onze manschappen reeds vroeger gekookt en gegeten hadden. Drie groote stoomschepen lagen hier gereed om onze kolonne op te ne men. Gedurende een uur wemelde het op de kaai van vro lijke soldaten, die onder luidruchtige vreugdebeluigingen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 68