5 naar de schepen trokken en reeds ten tien uur in den voormiddag was de geheele schaar ingescheept; op de Lucia, de Elisabeth en het Lloyd-stoomschip Jupiter vertoonde zich. nu niels anders dan schitterende bajonetten en geweerloo- pen terwijl hondorde witte zeilen en rookende stoomboot- schoorstccnen op de reedc zigthaar waren. De statige Jupiterop welken ik mij ingescheept had kliefde reeds om elf uur de golven der trotsche Adriatische zee, en bragt ons na eene zeer voorspoedige vaart om vier uur op de reede van Malamocco. Hier werd het anker ge worpen; want de kapitein verklaarde dat hij anders in den duisteren avond naar Venetië moest sturen welks haven zeer moeijelijk binnen te varen is. Wij braglen hier der halve den nacht door, en in weerwil van de dekens en van den Italiaanschen hemel hadden onze soldaten het zeer koud want wij schreven toen den 10den Januarij. De opgaande zon werd echter door ons met vrolijk gejuich begroeten veel te langzaam voor ons ongeduld ging het naar de oude, eerwaardige Dogeslad. Bij onze aankomst aan de Riva di Chiavoni was deze op schoone winterdagen zoo druk bezochte plaats met eene tal rijke volksmenigte bedekt, die de in drie. dagen uil de noor delijke hoofdstad aangekomen soldaten nieuwsgierig aan staarde. De ontscheping had terstond plaats; om tien uur hadden wij reeds in de beste houding, alsof wij zoo even ons kwartier verlaten hadden, onzen weg tusschen de verwon derde menigte door afgelegden spoedig daarna hadden wij de kazerne betrokken. De tijding, dat wij vier en twintig uren rust mogten genieten, werd met blijdschap begroet, en nu ging het, met den vasten bodem onder de voeten, op een loopen naar het St. Mareusplein naar de menigvuldige kerkenpaleizenen wat Venetië verder voor bezienswaar digs oplevertvoor diegenen namelijkdie voor het eerst den klassieken bodem van de Dogeslad betraden. Laat in den namiddag van den Hden begaven wij ons langs

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 69