9 deed zich in het gebouw een daverend gejuich hoorenwaarbij zich de adellijke personen in de logen voornamelijk op den voorgrond stelden. Wij bemerkten nu, waar het met dien storm van toejuichingen heen moest. Ik ten minste wist terstond, hoe de vork in den steel stak; want een hooggeplaatst militair, die vóór mij zat, had de demonstratie terstond begrepen klapte ook in de handen en riep, zich tot de loge der Milaansche lions wendende, die ziel) boven ons bevond: »Anci, Ancihetgeen ten naas tenbij beduidt: »ga uw gang maar, wij willen dien even igaarne als gij." Alle officieren applaudisseerden nu zoo hard zij slechts konden, toen zij dit bemerkten; en het. koor, waar van bij zulk een geraas geen enkele toon te hooren was moest op algemeen verlangen onder een onophoudelijk ge weld herhaald worden. De opera liep rustig ten einde, de Milanezen kwamen tot de overtuigingdat zij ons noch geër gerd noch verschrikt hadden, en gingen naar huis, er over peinzende op welke manier zij eene volgende maal eene de monstratie zouden doen. Den volgenden dag Zondag 50 Januarij werd er weder eene voorstelling der Norma gegeven. Wij officieren waren op dezen avond in zeer groolen getale aanwezigmaar in 't geheel niet opzettelijk; want de opera is goed, en de Primadonnadie zich moest doen hooren was eene voor treffelijke zangeres. De uitvoering der opera was dan ook uitmuntenden het publiek gedroeg zich zeer rustig tot aan bet einde naauwelijks werd het slotkoor echter weder aan geheven of het ondernemend publiek liet zich weder tot dolzinnige toejuichingen medeslepen. Men maakte het meeste geraas in de loge van graaf Litta en in die van de adellijke jonge lieden; deze laatsten hadden reeds vroeger de hand schoenen uitgetrokkenten einde die te sparen en beter in de handen te kunnen klappen. Het overige gedeelte van het publiek en de dames voornamelijk schenen dezen avond meer gematigd, dan vroeger wel het geval was geweest.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 73