24 Terwijl wij langs den weg van Abbiategrasso naar Robecco naar het slagveld oprukten vermeenden wij tot ons leedwezen, dat de slag reeds geëin digd was, daar wij nog slechts enkele schoten hoorden val- len. Wij zouden er evenwel nog ruimschoots aan deelne men en de strijd zou spoedig weder heviger dan ooit ont branden. Toen wij Robecco naderden (wij rukten aan op den linkervleugel van de stelling der onzendie zich bevond achter een kanaal, de Naviglio grande, van Robecco langs de dorpen Poule l ecchio di Magenta en Ponle nuovo di Magenta in eene noordwestelijke rigting en nagenoeg evenwijdig met den Ticino loopende) werd hel dorp Ponte Vecchio di Magenta door een regiment Fransche grenadiers aangevallen, en be stormde de divisie Reisciiach gelijktijdig het verderop, meer noordwaarts aan de Naviglio gelegen dorp Ponte nuovo di Magentadat onze troepen eenigen tijd te voren hadden moeten ontruimen. Juist toen wij te Robecco ten vier uur in den namiddag over de brug over de Naviglio trokken kwam een kapitein van den generalen staf aan een generaal, die zich hij deze brug ophield den gelukkigen uilslag van de aanvallende beweging der divisie Reischach melden. Deze blijde tijding stak ons een riem onder het harten welgemoed naderden wij (1) het slagveld hoe langer hoe meer langs den oostelijken oever van de Naviglio terwijl de drie andere brigaden van ons korps langs den westelijken Na viglio- oever op Ponle Vecchio di Magenta aanrukten, welk dorp in weerwil van den hardnekkigen weerstand der onzen door den vijand genomen was. Het bloedige drama in Ponte nuovo di Magenta had intusschen ook eene voor den vijand gunstige wending genomen en de divisie Reischach moest in de rigting van Corbetla terugtrekken door Zouaven en grenadiers der garde benevens de troepen van den generaal inoy vervolgd. Zij trok echter slechts voet voor voet te- (1) Do brigade van den schrijver was de brigade Ramming zij bestond uit bet regiment Kiinig der BelgierNo. 27, en het bataillon jagers, No. 13.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 88