3S einde het ló'1" balaillon jagers, dat het oostelijke deel van het dorpje Ponte Veccliio di Magenta verdedigde te onder steunen. Men hoorde van ons standpunt nog het geraas van den strijd en ik haastte mij thans mij zoo spoedig mo gelijk bij mijne getrouwe manschappen te voegen. Het was negen uur 's avondstoen ik bij Casa Limido den slrijdlustigen hoop vond; zestig jagers en honderd en twintig man van ons regiment stonden hier ongeveer 800 pas van Ponte Veccliio di Magentahoewel de geheele Fran- sehe divisie Vinoy bij de laatste huizen van voornoemd dorp stelling had genomen. Wij stonden in stilte te wachten; want hel slaggewoel had overal opgehoudenen met den nacht schenen stilte en rust van den hemel op de aarde te zijn nedergedaald. Plotseling hoorden wij een vreesselijk geraas, eenc met regt oorverscheurende muzijk; de trommels en de signaalhorcns van den vijand schenen zich tot een koncert vereenigd te hebben, en eene vijandelijke afdeeling wierp zich vóór ons in de Casa Limido. Zij bestond uit eenige kompagniën van het 4lste Fransche regimentdie eenige onzer gewonden, ten getale van zestien, in dit huis von den en gevangen namen. Nadat het huis bezet wasonderhield de vijand vandaar een aanhoudend vuuren in Robecco hield men ons reeds voor verloren. Maar alle schoten misten hun doel in de duisternisdewijl wij ons niet ver van het den dood aan brengend huis plat op den grond nedergelegd hadden. Ik kroop naar onzen kommandanl om onze verdere hande lingen met hem te bespreken, en hem te herinneren, dat het tijd was om terug te keerendaar eene kleine vijande lijke afdeeling, die den weg langs het kanaal volgde, ons gemakkelijk kon afsnijden en onze daden bovendien niets tot het algemeen nut konden toebrengen. Maar de wakkere kapitein bezat een onbedwingbaren strijdlusthet verdroot hemdat het vlak vóór ons gelegen buis zich in handen des vijands bevond, en bet moest nog genomen worden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1862 | | pagina 99