40 voornemen om zich in de bovenkamers le verschuilen zoodra er gevaar dreigde. Het overige gedeelte van den dag ging voorbijen de nacht volgde zonder dat er iels gebeurde. Noch kapitein Martin noch zijn soldaten kwamen in het huis. Daar kwam, den volgenden dag, toen het losgeld zou worden uitbetaald, in plaats van den kapitein, die het moest ontvangen zekere papislische edelman de graaf de Coronas genaamd door een wacht van veertig soldaten ge volgd. De graaf verhaalde M. de la Force dat de broeder van den koning gehoord had van hunne gevangenneming, en dat hij onmiddellijk met hen wenschte te spreken. Terwijl hij deze boodschap overbragt, stond hij zijne manschappen toe, de bovenkleeding aan M. de la Force en zijne zonen te ontnemen. Door deze behandeling onderstelden zij dat de voorgewende boodschap verraad behelsde en bereidden zich op het ergste. M de la Force heriep zich als een laatste hulpmiddelop het regtvaardigheidsgevoel van den graaf en herhaalde dat zijn leven benevens dal zijner zonen gespaard was op voorwaarde van een losgeld te betalen, dat dien zelfden dag voldaan zou worden. Zijn jongste zoon die een verwonderlijke kracht en koelbloedigheid le midden van het doodeiijk gevaar aan den dag had gelegd, vcreenigde zich met M. de la Force om het hart van den graaf door zijn onschuldige smeekingen te vermurwen. Zij spraken langen tijd en toen de jongen zag dat zijn vader opgewonden geraakte, deed hij moeite om hem te troosten en te bedaren. Toen zij alles gezegd hadden, wat zij bij mogelijkheid zeggen konden, was dit hel éénige antwoord dat de graaf zich verwaardigde hun te geven »Men had mij gezegd, dat er twee bedienden bij u waren en ik zie er geen een. Waar zijn zij?" Bij het naderen van de soldaten, was de page zich onder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 100