Ad der koningin bekleedde. De man schudde zijn hoofd bij dien voorslag en weigerde om de galeijen te wagen door een jongen Hugenoot, wiens leven hij gered had, naar de hoofd kwartieren van de papistische zamenzwering te brengen. De volgende voorslag van Jacques was om naar het Ar senaal te gaan, waar zijn tante, Mevr. de Brisembourg woonde. De man was bereid deze onderneming te wagen hoe moeijelijk en gevaarlijk ze ook was, wanneer zij ten minste door geen hoofdstraten gingen. Vóór zij vertrokken, nam hij de gele genheid waar om Jacques aan zijne armoede te herinneren en vroeg of Mevrouw de Brisembourg wel dertig kroonen zou willen geven wanneer haar neef veilig aan de poorten van het Arsenaal was overgegeven. Jacques beloofde in den naam van zijne tante dat de som hem geschonken zou worden en zij vertrokken onmiddellijk. Zij kwamen aan het Arsenaal zonder ongelukken van eenigen aarden bij de poort genaderdzeide Jacques tot zijn ge leider d Wacht hier; dan zal ik u de kleeren van uw neef en de dertig kroonen voor mijn bescherming zenden." Terwijl hij sprak, werd de poort geopend, door iemand die naar buiten trad en Jacques sloop behendig naar binnen voor zij weer gesloten werd. Hij liep de plaats rond en zocht naar hel gebouw waar zijn tante woonde maar ont moette slechts vreemden, die hij er niet naar durfde vragen. Dan ten laatste, zag hij den page die hij zijn vader in dienst was geweestden jongen die door de Zwitsers gered was geworden De page die in den nacht van den moord bij Mevrouw de Brisembourg een schuilplaats had gevonden herkende zijn jongen meester in het eerst niet, in de armelijke klee ding van den neef van zijn redder. Jacques maakte zich hekend en werd dadelijk hij zijn tante gebragt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 103