57 oer eene minuut verloopen was, voer het grootste gedeelte der bezetting van Calcutta op de indische wereldzee naar het zuidwestelijk gelegen Goa. De heerlijkste morgen «verrees voor Calcutta. Uit zee woei de verfrisschende zeelucht over de tallooze tooverge- wassen van den zuidelijken plantengroei; in de tuinen der strandgebouwen slingerden zich de gekleurde falters in de lucht, en omgeven door bloemen, en zelve de liefelijkste van allen, zat Miss Arabella, naast hare twee kameniers, de ernstige Aida en Marilla eene Afrikaansche een degenband voor haren beminde te stikken. Ieder goud draad, dat zij stikte, scheen eene gedachte aan hem j en eer nog zijn naam geëindigd wasstond Hollwell zelf in het boschje 30 Ik wil heden morgen aan de noordwestelijke kust een weinig op de meeuwenjagt gaan," begon hij, terwijl hij de hand zijner geliefde vatte, en zigtbaar beklemd, bijna ver strooid, over de bloemen heen naar den oceaan heenblikte ■wilt gij mij ook in mijne lievelingsboot vergezellen, dierbare Arabella V' Heden?" vroeg het meisje, in zijne blikken lezende; heden, waarop, de zoo vriendelijke zonnestraal deze jagt juist het minst begunstigt?" *Ei nu," hernam Hollwell, terwijl een ligte blos van schaamte van op eene onwaarheid betrapt te zijn over zijn gebruind gelaat kwam, «het moet ook alleen maar een pleiziertogtje voor u zijn; komt de meeuw, dan treft het schot; laat de vogel zich niet zien, dan keeren wij met eene ledige boot naar huis." Met eene scherpzinnigheid, welke de natuur aan de dochters van het zuiden schonk boven die van het koude noorden en welke Miss Arabella in Indië geboren, in het bijzonder en in hooge" mate bezathad het meisje het oogmerk van haren bruidegom doorzien. ^>Dc kolonie siddert," zeide zij op vasten en bepaalden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 117