38 toon terwijl zij half lagchende hare tedere hand op Holl* wells schouder legde; "de kolonie siddert voor een aanval een toerlje in eene boot zal mij wegvoeren van het tooneel van een mogclijken aanval en nïfar uwe meening in veilig heid brengen. Doch de onverschrokken en heldhaftige eerste scheepsluitenant van Zijne Majesteit den Koning van Engeland zal van zijne beminde en aanstaande gade niet kunnen ver langen dat zij zich in den tijd des gevaars lafhartig van haren geliefde losscheurt, om achter stevige muren de spinrok te gaan hanteren." Dierbare Arabella gij wildet alzoo viel haar vrolijk de luitenant in de rede. "Arabella, de dochter van een Clive en de verloofde van een IIollwell, wier namen weergalmen van de verwijderde kusten van Kobi tot aan de Kaap en aan de groene kusten zal blijven en het gevaar deelenZal medestrijden en mede- sterven voegde zij er ernstig en met nedergeslagen oogen bij. Hollwell overhandigde Arabella een papier. Iïet meisje las: «Ik beveel u, mijnheer IIollwell, mijne dochter en »de kolonie zeer aan! Morgen, of misschien nog heden, "enteren wij het fregat van den roover Angria. Zoo als ik van »een Bengaalsehen loods vernam, rust zich de Nawab van xSurata voor een aanval op Calculta uit. Mogt hij vroeger "vóór Calcutta verschijnen, dan ik met Watson terugkeer, "zoo loont dat gij Britten zijt Clive." a Wel aan laat ons naar onze posten ijlen, Hollwell," riep Arabella in vervoering; "gij, als heldhaftige aanvoer der der dappere Britten, ik aan uwe zijde, bezielende en aanmoedigende, afwerende en beschermende, al ware hel met mijn eigen leven," voegde zij er zachter bij. "Zoo als ik den Nawab ken., kan hij niet lang uitblijven," antwoordde de luitenant, »en mij dunkt dat ik reeds werkelijk een vijandelijk vaandel zie." Een verwijderd kanongebulder was het antwoord.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 118