60 uwe huid blinkt, maar ik zal ze u verwen, opdat hel u niet op eenigerwijze in het hart komt, den jakhals te spelen, en in de bloeijende maisvelden den brand te steken. Hoort dus: de eerste die het waagt, een petard te doen springen of den vijand eene bres te wijzen, zal door mijne hand ster ven is echter de eerste storm afgeslagen zoo kunt gij u in grog en wijn baden het groote magazijn in hel fort wordt u dan prijs gegeven!-' Een bijna boosaardig klinkende juichkreet was het antwoord, en Hollwell had geen lijd meer de andere troepen een krachtig woord toe te spreken want van den oever don derde een salvo. Drie vlugge zeilers der Maratten, met den goud gevlekten jagoear in hunne vlag, lagen voor anker, en de Aziaten begonnen reeds den oever te beklimmen. Een blik van \reugde en van angst wierp Hollwell naar den wachttoren van het fort, toen hij er Arabella de en- gelsche vlag op zag planten en met uitgetrokken zwaard ijlde hij naar de bres. De Nawab had op het laatste vredescongres te Calcutta Miss Arabella gezienen wilde thans voor geen anderen prijs, dan de hand der schoone Engelsche, den vrede sluiten, die behalve bij hem, in ieder gedeelte van Zuid-Azië, voort durend op de punt van het zwaard stond. Sedert het tijdstip dat hem de hand van Arabella gewei gerd was, stookte hij daarom den brand, die in het hart van den ouden Angria het opperhoofd der Maratten smeulde, lot oorlogsvlam aan, en zoo gebeurde hel, dat deze terstond zijne benden verzamelde, en dat de Nawab, slecbls het ver trek van Clive afwachtende, voor de wallen van Calcutta, het vaandel met den gouden jagoear omhoog hief. »De diamant van Golcondakraste hij dan onder zijne strijdlustige Spahi's ®de diamant van Golconda en honderd duizend beurzen voor hem, die den leeuw der Brillen aan mijne voeten legt Het werd thans een jagen en drijven een gekletter en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 120