()1 strijden, en menig-bebloed ligcbaam rolde, begeleid door den donder der petarden en draaibassen, bij de bres naar beneden. De Maratten liepen negenmaal storm en werden negen maal mei bebloede koppen teruggeslagen want hoog op de tinne van bel fort zwaaide 31iss Arabella bet vaandel met den leeuw en den eenhoorn door de lucht. De verdedigers van bet fort zagen bet en waren ver baasd waren verbaasd over den heldenmoed van bet meisje, en iedereen, kind en grijsaard, man en vrouw, greep de wapens die bij vond, en zoo was bet hoopje strijders spoedig verdubbeld, en had zich in de verschillende wer ken der vesting verdeeld. Hollwell groette hel dappere meisje met zijne sabel, waar aan haar degenband glinsterde, en voerde de troepen over lijken en gewonden naar den voorwal, om de steeds dunner wordende benden van den Nawab eindelijk in een open aan val terug te slaanwant deze konden niet langer stand houden, omdat de draaibassen van het fort snel en zeker in de rijen der aanvallers speelden terwijl de verdedigers aan drie zijden door muur en wal beschermd waren. De Nawab schuimbekte en dreef woedend zijne Aziaten tegen het vuur van de kanonnen des forts voort. Ileeds begon de zon onder te gaan; de zee scheen onstuimig Ie worden, en de intredende ebbe kon den Nawab met zijne vaartuigen aan den grond doen geraken en hem den terug weg naar zee afsnijden, wat tc gevaarlijker was, daar bij, slechts in den landoorlog opgevoed, voorde eerste maal zijn krijgsgeluk aan de golven moest toevertrouwen. Daar, nog weken de Aziaten terug, en naar hunne schepen, daar ontstond in de vesting zelve vóór de bres een bloedige strijd; gelijk aan dien van den leeuw met den boa. Hetzij, dat een plotseling geschil, de strijd-en ijverzuch- tigen der verschillende stammen tegen elkander in het har- nas joeg en zij hun gemeenschappelijken strijd voor een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 121