65 2 Zoo is dan Calcutta »|n puin en vlammen!" «En wij?" sZoo lang in dezen kerker, met Mi andere strijders van Zijne Majesteit den Koning van Groot<-Britannië, welke liet ge luk of ongeluk hadden den val van Calcutta te overleven tot het den verraderlijken Nawab op zijn, met goud bewerkten divan behagen zal met eene kringvormige beweging der hand ons doodvonnis te onderteekenen.'' »En Miss Arabella!" viel Hollwell met een bang en duis ter voorgevoel den spreker in de rede. Ligt daar in den hoek, met een bebloed hoofd!" Hollwell bemerkte thans, hoe de gezamenlijke gevange nen in hel naauwelijks 11 voel lange en 18 voet breede door schadelijke dampen bezwangerde hol opgesloten waren. Naauwelijks had de spreker zijn verhaal geëindigdtoen het Hollwell, wien het aanzien en de liefde, welke hij bij zijne soldaten genoot, ook hier nog deed gehoorzamenreeds gehikt was, zich naar hel andere einde van het hol een weg te hanen, waar Arabella, met een witten doek verhonden, op een steen leunde, en nog hloedde. Zij sloeg hare oogen op, toen zij de stem van haren beminde hoorde, en bad hem, met moeite adem halende, om eene teug water. En water!" riep de luitenant met eene donderende stem in het hol. «Mijnheer Hollwell, geef haar bloed!" antwoordde hier eene welbekende stem die van den vlaggejonker James Hoggins, >>geef haar bloed vuur, om het even wat, maar geen water, want dal zal haren dorst slechts vermeerderen, en haar het leven kosten. Vertrouw, waarde heer, op een man van ondervinding, die in het Adamshol op Ceylon deze ervaring bijna met zijn leven zou gekocht hebben." Maar Hollwell had Arabella opgetild, en was na on eindige inspanning met zijn dierbaren last tot het venster doorgedrongen waar hij haar eenige droppels vau dat wu-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 123