64 ter gaf, hetwelk ile bewakers de gevolgen zeer goed kennende den opgeslotenen uit duivelsche kortswijl hadden toegereikt. En nu had er een tooneel plaats der vreeselijksle smarten en doodsangsten voor de arme offers der Aziatische barbaarsch- heid. Te vergeefs beproefden eenige der opgeslotenen de deur te doen springen Ie vergeefs trachtte men de wacht, door scheld- en schimpwoorden te bewegen om naar binnen te vuren. De gruwzame pijnigers lachten en reikten slechts meer water aan om den dorst der opgeslotenen te vermeerderen. Hollwell welke met Arabella steeds zijne plaats aan het venster behield bevaleer de banden van ondergeschikt heid en gehoorzaamheid geheel mogten verbroken worden aan ieder om zooveel mogelijk stil te staan opdat men door onnoodige beweging niet uitgeput werd. De opperbootsman kwam eindelijk op de gedachte, dat zich alle, om meer lucht te krijgenop de knieën zouden werpen; daar zij hel echter in deze gedwongene positie niet lang kon den uithouden stonden zij weder op en wel zoo schielijk dat eenige, welke niet spoedig genoeg konden opslaan, dood getrapt werden Zoo vervloog het eerste uur van die ontzettende kerke ring. Hel tiende avonduur naderde, en het tweede bedrijf van bet vreeselijke treurspel begon. Vele der opgeslotenen ge raakten in woede, en zij, die op den achtergrond van het hol op elkander gepakt stonden, werden letterlijk waanzinnig. Het gegil dergenen, die een onuilstaanbaren dorst leden, het tieren der reeds waanzinnigen, en het gereutel der ster venden werd nog door het geschreeuw om water verdoofd. Hollwell, welke in één arm de naauwelijks meer adem halende Arabella vasthield, reikte meer dan twee uren lang met den anderen water aan in zijn hoed, waaruit echter het grootste gedeelte in het gedrang gestort werd.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 124