66 Op de aangeduide plaats konde hij het echter niet meer volhouden; hij ruimde ze daarom voor den over hem slaan- den scheepsvaandrig Clinton in die haar met dank aannam echter spoedig daarvan verdrongen werd zich nederlegde en stierf. Om S uur 's morgens lag Hollwell op een hoop dooden Arabella in zijne armen, in het binnenste van hel hol. Met barhaarsche koelbloedigheid liet de Nawabdie zich ieder uur omtrent deze gruwelen had laten onderrigten thans vragen of Hollwell nog leefde. Men antwoordde bevestigend en merkte tevens aan, dat hij wanneer men dadelijk opendeed, nog gered kon worden. Het bevel kwam om te openen maar er verliep een half uur, eer men daartoe in staat was, en men de lijken die de deur versperden had opgeruimd. Des morgens omstreeks 7 uur kropen eindelijk de over geblevenen van de 14i6 gekerkerden niet meer dan drie en twintig, er uit, terwijl de walm der verpeste lucht als een digte rookwolk uil het hol naar buiten sloeg. Onder een hoogen plataanboom lag Surajah-Dowlaii op een tijgervel uitgestrekt, terwijl zijn gevolg rondom hem stond en een Aelhiopier den zonnescherm hoven zijn hoofd hield; hij lachte met barbaarschen smaad bij het gezigt der ongeluk kige slagtoffers zijner wraakzucht. »Wel edele Britten!" sprak hij honend, gij zijt wakker gesmolten even als de goudstaven in de vuurovens van Golconda." Plotseling hield hij echter stil, want een gloeijende blik van Hollwell trof hem, welke, naauwelijks vóór den Nawab gekomen een ring van den vinger trok en deze den wreedaard in het aangezigt smeet. Trouwelooze rooverriep de luitenant, met onverbetene woede, »neem uwen smaragd terug, dien gij mij, den red der uws levens, met gehuichelde dankbaarheid als een teeken gaf, dat ik niet door uwe hand zou vallen. Gij hebt slecht woord gehouden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 126