73 gebragt. De kamptijd, waarheen reeds bij den aanvang der eerste studiejaren het oog met welgevallen staarde, als een rustpunt voor de wenschen der toekomst was eindelijk daarde wetenschap had de eischen eener driejarige voor bereiding gesteld, en die waren vervuld; het kamp be loofde een tal van toepassingen en die waren meer dan eens aan de kadets van het 3de jaar in de schoonste kleu ren door hunne oudere makkers afgeschilderdwelke de bekoorlijkheden der nieuwheid van het kamplevenreeds een vorig jaar hadden gesmaakt. Voor dezen was de kamp tijd een nog gelukkiger periode een zijden tapeet dat overgewandeld moest worden om de kroon te ontvangen die vier jaren van vlijtige studie en goed gedrag, hun had toegedacht; over zes weken wachtte hen de epaulet. Ik was verkeerd geloopen de spoor die thans den ouden weg voor een deel afsluit, maakte een omweg noodig. Hel kwam me voor, dat die zandweg zwaar, veel zwaarder liep, dan vroeger; een blij hart maakt dat de voet zoo gemakkelijk en zoo onbegrijpelijk ligt over moeijelijkheden heenstapt wie denkt er aan om te melen hoe diep de voet in 't mulle zand zakt, als er liederen uit vrolijke mon den opstijgen en niets dan geluk in 't hart woont. Mij dunkt, 'k hoor nog die liederen die toen aangeheven werden, mij in de ooren gonzen het is alsof er klanken in de hoornen zijn blijven hangen, die nog door den wind worden rond gedragen en alsof het hoerah nog nagalmtdat tot driemaal toe werd aangeheven, en wijd en zijd in den omtrek klonk, toen de witte tenten met hare blaauwe koppen en de drie kleur daarboven in 't gezigt waren. Indien men hel stoffige boek der herinneringen van hen die in het jaar 18... dien kampmarsch medemaaktenopen slaat en de bladzijde van dat jaar naleestdan zou men te vergeefs naar een ander blad zoeken waar zoo veel liefs en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 133