76 zocht naar iets dal hem tot een punt van vergelijk kon dienen; «zoo klein bijv. als als een bal gehakt van model." Hoe bespottelijk de vergelijking tusschen die twee hete rogene zaken nok mag klinkenzoo kan men haar het voordeel niet ontzeggen van praktisch te wezen. Een bal gehakt, zooals ons des dingsdags avonds werd voortge zet was een lievelingsspijsen voor de weinig verwende maag van een kadet een Lucullus geregt 't was daarom ook geen wonder dat belangrijke paris groote diensten oplos singen van ingewikkelde opgaven enz. met het afstaan van het bedoelde gehakt werden betaaldzelfs herinner ik me nogdat op één der jaarlijksche danspartijen aan de aka- demieeen wals met een lief aardig meisje, door een smul paap aan een is overgedragen tegen betaling van een bal gehakt. Zij wist eenigen tijd later op hoe veel een wals met haar getaxeerd werd, en vond die taxatie vrij hoog, maar de smulpaap heeft later erkend dat hij bij de ruiling verloren had. Hoe 'l ook zij Aalders vond die vergelijking in 't minst niet vreemd, en onmiddellijk liet hij er op volgen: «Pre cies 25 lood is de lading." «Sapperloot, dat is niet veel, 25 lood!" riep Crelen in verbazing uit 25 lood ik zeg maar 800 pas is een gezegend eindje, en een tSfts kogel is toch ook geen kind om voor zoo'n bitter beetje kruid zoo ver weg te loopen «Praat maar op de artillerie is toch op de flesch, Kriel," zeide een stem die uit de tent kwam waar de drie artilleristen toen voorbij liepen. Tot opheldering dient hier, ten eerste, dat Kriel de bijnaam was van Crelen, en ten tweede, dal juist toen de eerste getrokken gewerenwaarvan Minié de vader werd genoemd hunne intrede in de wereld maakten. De wonderbaarlijkste overdreven uitkomsten, die

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 136