83 dels, toen erg in zwang, dat op alles paste, maar waarvan we noch de oorsprong noch de juiste heteekenis kenden. Crelcn had weinig sympathie voor den diensten ont ving ecnigen tijd geleden na in speciale betrekkingen uit muntende diensten te hebben bewezen op verzoek zijn ontslag, en zoo ge ooit op het landgoed van den Heer Nabob komt, waarop Crelen administrateur is, waarde lezer, wees dan zoo goed en doe hem mijne groeten. Hij zal u feestelijk ontvangen, daar sta ik borg voor, en dadelijk zal hij u vertellen, dal hij vroeger ook militair was, maar dat hij, met zijn temperament, de militaire kleeding wal lastig vond en deze daarom tegen een strooijen hoed en een wit jasje verwisseldemaar dal hij zich toch met genoegen den tijd herinnert, waarin hij zoo vele goede vrienden maakte. Verwonder u dan niet, dat hij u naar zijn kantoor mee sleept, en wijst op hetgeen boven zijn bureau hangt: een ruit van goud galon, gemaakt van twee sergeantstrepen genaaid op rood laken in 't midden daarvan een M. A. met koperen kroon, terwijl een paar stormbanden, ovaal vormig gebogen, het geheel encadreren. «Uit mijn kadet- tentijd," zal hij 11 zeggen, imaar 'k deugde niet voor militair; ik ben te klein te driftig en heb nooit met een kruiwagen kunnen omgaan." 't Is vreemd, hoe velen onzer, wien wij slechts middel matige verslanden toekendenop later leeftijd ontwikkeld zijn, en zich zoo degelijk wetenschappelijk gevormd hebben; terwijl anderen met hun scherp en vlug oordeel, nagenoeg op denzelfden trap zijn blijven staan, waarop de akademische opleiding hen gebragt beeft. Zou eene vrije ontwikkeling hen verder gebragt hebbenof zou hun versland zijn als een champagneglas, dat bij een geringe hoeveelheid vocht reeds veel verlooning maaktmaar hoe digter hij den rand hoe mocijelijker te vullen is Om een voorbeeld te noemen dezelfde Hirks die vroeger bij elke formule, welke hem onder de oogen kwam,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 143