geleden verseh waren de heiplant schijnt de plaats te eer biedigen waar de kogel, met zijne allesvernietigende kracht wonden had geslagen en het likleekcn dat de verwonding achterlietvergroeit langzaam en moeijelijk daar trapt de voet nog op een puntig granaatscherf, of een verroesten kartetskogel overblijfselen van vroegere kampjaren. Het moet ongeveer op deze plaats zijn dal de linnen schijf stond en weerloos, als een schuldloos wit slagtoffer, tegenover den wijd gapenden vuurmond haar lot afwachtte, llegts staat nog de begroeide hoogte, als een herinnering, dat daar de observatiepost was opgeworpen. Indien dat hoopje zand klappen kon wat zou hel dan niet kunnen ver tellen aardigheden en spotternijen zonder talwant het was daar dat de grappen gebrouwd werden die 's avonds moesten worden verkocht. Dan eens werd een gecoslu- meerde optogt op louw gezel geen prachtige coslumen, dat niet, want hel coslumeren bestond minder in het om hangen van vreemde kleederdraglen dan wel in hel uilialen van de gewone uniformgoederen hel mouw vest en de pan talon dan weder werd het programma opgemaakt van een steekspelwaarbij ridder en ros dikwijls van rol omruilden, want het was vermoeijend om altijd paard te wezen; dan weder, werden ontwerpen gemaakt van levende pyramiden, of gymnastische kunststukken, of wel werden eenige clowns aangewezen, die slaapmutsen op zouden zetten en wollen dekens omhangenof omgekeerde kapot- jassen aantrekken om de overigen te amuseren. Voor dergelijke amusementen moet er een hoofdleider zijn een soort van ceremoniemeester en geen vgeschikter persoon kon daarvoor bestaan dan van Banen; hij was geestigaardighad een talent van redeneren om een ad- vokaat le beschamen en in het hoofd vonkelden een paar kleine zwarte oogen die er uitzagen alsof zij er altijd op

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 155