9S »aan hel hoofd van de weinigen die overgebleven wa- »ren, en het gelukt hem om de bamboezen palissadering «binnen te dringen gevolgd door een handvol braven «hel bloed vloeide bij slroomcn neer; daar werd man «tegen man gevochten en hoewel duur gekocht, was de storm gelukt slechts enkelen van die dapperen keerden «terug, en zij die terugkeerden, konden op hunne wonden «wijzen, om te toonen dat zij hunne makkers tot in den «laatsten oogenblik hadden bijgestaan. De luitenant Aalders »werd op het schoonste oogenblik der overwinning in de borst «gewond, en bad de voldoening, dat aan zijn volhardenden «moed en beleid, het behoud onzer stelling te danken was." Voor hem die zich heeft leeren hechten aan de omge ving waarin het toeval hem onwillekeurig bragt en wiens hart langzamerhand heeft leeren liefhebben wat de oogen dagelijks aantroffenbestaat geen vreesselijker woord dan afscheid en toch maakt de wereld den mensch van af de vroegste jaren opmerkzaamdat het geheele leven niets anders is, dan ontmoeten en scheiden. Als kind reeds, ziet ge uwe makkers de school verlaten en gij verliest hen uit het oog; uwe jonge vrienden, waar zijn ze gebleven? Uit de herinnering gewischt gij hebt u aan het ouderlijk huis gehecht, maar daar komt een tijd, dat de levenszee u op hare baren zal slingeren en voortstuwen naar oorden ver van de plaats waar zorgvolle harten over u waakten; gij maakt kennissen.vrienden maar altijd drijft de golf slag u voort of slaat hen van u weg; gij hebt eindelijk een keuze gedaan; daar staat iemand naast u, om zamen lief en leed te deelenmaar. dan komt de groote scheiding, de dood, die u of haar wegrukt. Is het niet vreemd dat het hart zich zoo onbezonnen wegschenkt, en er nooit bij den ken wil dat het eens afstand zal moeten doen van al wat dat hart dierbaar is geworden Is het niet onver klaarbaarwaarom, bij een zoon, de gedachte nimmer op-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 158