99 komt, dat hij eenmaal zijn vader grafwaarts zal dragen? «s de slag geslagen dan eerst wordt de wreede waarheid gevoeld van hetgeen zoo eenvoudig en krachtig is uitge drukt UI Ou Es ist bestimmt in Golles Rath Dasz man vom Liebsten was man hat Musz scheiden Ook dan wanneer soortgelijk verdriet overstelpt, dan geeft de droefheid u sympathie voor de woorden Had we never loved so blindly, Had we never loved so kindly,' Never met and never parted, We IV er had been so broken-hearted. En ge zult geneigd zijn den raad te geven van het hart met een schors van onverschilligheid te omkleeden ten einde het te vrijwaren voor hel bilteredat elke scheiding met zich sleept; - maar wee u, zoo ge daarin uw hoop stelt en gelooft genoegelijker het levenspad te kunnen bewande len want dan doodt gij alle gevoel, en onthoudt dit: dat ij slechts ten halve geniet, wiens ziel de fijne indrukken welke het leven veraangenamen niet kan opvangen «lesames sensibles ont plus d existence que les autres is ergens ge- zegd, en wie spreekt dit tegen? Zoo hadden we eiken dag, die voorbij was gegaan als gewonnen gerekend want het bragt ons een schrede n'ader aan de zoo reikhalzend en tot dweepens toe verlangde be stemmingmaar toen eindelijk de laatste dag daar was toen eerst werd begrependat in al onze wenschen om' het agchende verschiet naderbij te brengen het pijnlijke gevoel' dat een afscheid met zich sleeptover het hoofd was sten. Niet een, die op den eersten dag van het kamn gehad '"tere ïan 'a0lSte" daff V°°r 008,:u he«f'

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 159