101 om datgene le uiten waarvoor we allen terugbevenzoo weet elk onzer toch van waar die gedruktheid voortkomt en gevoelt een ieder diep wat ons zoo droef te moede maakt. Morgen scheiden Ilet is als een spook dat ons ang- stig tegengluurt en te gelijkcr tijd vriendelijk toelacht, als een alsemdruppel in den beker, die met nectar gevuld ons wordt toegereikt; het is een smartvolle tempering der grenzenlooze vreugde van het officier-worden Met morgen te beginnen zullen onze wegen uiteen loopen en één ieder zijne eigene bijzondere bestemming volgen, 0111 een zeilde doel te beoogen namelijk dat om vorst en va derland te dienen. Wij gaan allen heen, met het vaste voor nemen om ijverig die nieuwe roeping te volgen welnu laten we bij ons vertrek elkander toewenschen dat we ons plegtig voornemen getrouw zullen blijven en gelukkig de klippen omzeilen die ons lot wankelen zouden kunnen brengen. »Aan u, kameraden, kadets van het 3de jaar, zij een woord van dank gebragtvoor de vriendschap, die ge uwen oudere makkers zoo ruimschoots schonkteen volgend jaar gaat gij den weg dien wij nu gaanen dan zullen wij als oude vrienden u op de verschillende plaatsen uwer bestem ming ontvangen; hel kamp van 18..., zal dan een wachtwoord zijndat u een goede en hartelijke ontvangst verzekert. Kadets laten we al onze wenschen voor de toe komst oplossen in een driewerfLeven de Kadets van de Koninklijke Militaire Akademie!" En tot driemalen toe weergalmden die woorden in den omtrek terwijl in hetzelfde oogenblik een ontzaggelijke zwermpot in de nabijheid van den vuurstapel ingegraven ontstoken werd en een regen van zwermers over onze hoof den zond. Plegtig vloeide toen het »Wien Neèrlands bloed" van de lippen begeleid door het sissen van een lal vuur pijlendie de lucht in sierlijke bogten doorkliefden. Spoedig daarop sloeg de taptoe en een oogenblik later strekten we voor 't laatst onze ledematen op bet slroo uit

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 161