104: w'j 0'ngen dadelijk aan la/elbehalve zijne 4 adjudanlcn onder welke de overste Chancy de commandant van het hoofdkwartier en chef van het policie-bureau en de eerste tolk, kapitein Goor, geboren te Trier, die echter zijne moe dertaal vergeten hadwas er nog een Fransch geleerde tegenwoordig. De generaal was in huzaren-uniform droeg een met pels gevoerden donkerblaauwen rok met snoeren en had een klein zwart en rood mutsje met gouden boordsel op het hoofd. Na het ontbijt was ik in de gelegenheid verscheidene militaire bijzonderheden te vernemen de soldaten werden zeer goed verpleegd zij kregen dagelijks 2 ft vleesch en 7* ration spek, bovendien koffij suiker, wijn of brande wijn; dit laatste werd op de marschen in hel gebergte, in bet kamp van Cubeljaswaar 4 voet sneeuw laguitgege ven anders geeft men, waar dit mogelijk is, wijn, die uit Frankrijk komt. De soldaat krijgt dan eens ingelegde of zamengepersle dan weder versehe groentenvoornamelijk kool. Rijst, dit gemakkelijk te verteren, gezonde voedsel van het zuiden wordt dikwijls gegeven. liet ration koffij is niet toereikend; wat de soldaat van zijne soldij overhoudt besteedt hij meest aan het koopen van koffij en suiker, hetgeen men dan ook gaarne ziet, omdat het hier een zeer heilzaam, opwekkend voedings middel is. De inwoners gebruiken ze in ongeloofelijke hoe veelheid; zoo vertelde mij de Turksche Pacha te Larnaka op Cyprusdat hij dagelijks wel wel 50 kopjes dronk al zijn deze nu klein dan is het toch nog zeer veel en moet des te meer voedsel gevenomdat de Turksche koffij nooit getrokken, maar altijd met het koffijdik genoten wordt- De generaal had aan de kamperende troepen een double couverture doen uitreiken, dat is, een groote grijze wollen deken, het dubbele der *demi couverturewelke de sol daat steeds met zich voert.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1863 | | pagina 164